Home Legea 544/2001
16 . 08 . 2018
Dezbatere publica
Joi, 08 Februarie 2018 19:23

Strategia de dezvoltare a Spitalului Municipal “Anghel Saligny” – Fetesti descrie abordarea acestuia asupra dezvoltarii organizationale aferente perioadei 2018 – 2021.
   Scopul strategiei de dezvoltare este de a imbunatati abilitatea organizației de a oferi excelență în domeniul asistenței medicale, impreuna cu capacitatea de a răspunde flexibil schimbării si un mediu de lucru în care personalul își poate desfășura activitatea la cel mai bun nivel calitativ in interesul pacientilor.
   Accentul se pune pe construirea capacității spitalului de a-și atinge obiectivele prin dezvoltarea planificată, îmbunătățirea și consolidarea strategiilor, structurilor și proceselor care conduc la eficiența organizațională.

Dezbatere publica: Strategia de dezvoltare pentru perioada 2018 - 2021 a Spitalului Municipal "Anghel Saligny" Fetesti - vers. 04 feb 2018 (format .pdf)