23 . 03 . 2019
Scrisoare de asteptari
Miercuri, 06 Martie 2019 22:18

in procesul de recrutare pentru pozitia de membru in Consiliul de Administratie la societatea S.C. TRANSBUS S.A. FETESTI

Municipiul Fetesti este actionar unic al Societatii TRANSBUS S.A. Fetesti (denumita in continuare S.C. TRANSBUS S.A. FETESTI), cu sediul social in municipiul Fetesti, str.Calarasi, nr.503. Prin HCL Nr.24/27.02.2019 a fost aprobata Scrisoarea de Asteptari a societatii S.C. TRANSBUS S.A. FETESTI.
   Prezenta Scrisoare de Asteptari a fost elaborata in temeiul prevederilor OUG nr.109/2011 privind guvernanta corporativa a intreprinderilor publice,  modificata si aprobata prin Legea  nr.111/2016 si ale Normelor metodologice de aplicare a OUG nr.109/2011, cu modificarile si completarile ulterioare, aprobate prin HG nr.722/2016 si reprezinta dezideratele actionarului unic, Consiliul Local al Municipiului Fetesti, pentru evolutia societatii in urmatorii patru ani.

Scrisoare asteptari (.pdf)