15 . 08 . 2020
Anunt - ,,Semaforizare intersectii cu str. Calarasi"  Email
Marţi, 27 August 2019 19:32
Primaria Municipiului Fetesti, a demarat in data de 30.04.2020, implementarea proiectului cu titlul ,,Semaforizare intersectii cu str. Calarasi ”.

Proiectul este finanţat cu sprijinul financiar al Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița prin Programul Judetean de Dezvoltare Locala Ialomita - 2020.

Perioada de implementare: 24 luni.
Valoarea totala a contractului este de 974.126,08 lei, dupa cum urmeaza:
   Contributie U.A.T. Municipiul Fetesti : 674.126,08 lei;
   Contributie ADI Ialomita: 300.000,00 lei

Scopul acestui proiect este : creșterea sigurantei tuturor participantilor la trafic.

Obiectivul proiectului vizeaza modernizarea semnalizarii rutiere prin semaforizarea intersectiilor str. Calarasi cu strazile Ceahlaului, Banatenilor si
Promenadei in scopul imbunatatirii conditiilor de trafic atat pentru pietoni cat si pentru conducatorii auto si a cresterii sigurantei tuturor participantilor la trafic.

Romanian Bulgarian English French German Italian Portuguese Spanish