18 . 10 . 2017
Un nou serviciu pentru siguranta cetatenilor - Tel: 0733.449.900

Primăria Municipiului Feteşti a aprobat, în data de 3 septembrie, înfiinţarea unei echipe de intervenţie a Compartimentului de Poliţie Comunitară a  Serviciului de Siguranţa Cetăţeanului şi Ordine Publică.
Concret, această echipă va lucra, într-un program de 24 de ore din 24, ca să asigure siguranţa feteştenilor. Membrii formaţiunii de intervenţie au atribuţii în menţinerea ordinii publice, în păstrarea curăţeniei în oraş şi în verificarea legalităţii comerţului pe domeniul public.

Implicit, această echipă are dreptul să stabilească şi să sancţioneze contravenţional neregulile constate în misiune, conform  Hotararii Consiliului Local nr. 29  / 28.08.2008 privind stabilirea si sanctionarea contraventiilor pe teritoriul municipiului Fetesti.
„Am înfiinţat acest departament pentru că, mai ales pe timpul nopţii, feteştenii nu beneficiau de prea mult sprijin în probleme precum liniştea publică sau curăţenia oraşului” spune primarul municipiului Feteşti, Gheorghe Catrinoiu.
Feteştenii sunt rugaţi să sune la numărul de telefon 0733.449.900, număr la care va răspunde un membru al echipei de intervenţie, pentru orice  reclamatie si sesizare.